SHPËRNDAJE
loading...

Aloe Vera është një bimë shumë e fuqishme dhe me një përdorim të gjerë. Shumë prej jush tashmë i njohin vetitë e mahntishme të saj. Megjithatë, ka disa përdorime pak të njohura të saj që bëjnë mrekulli me shëndetin tuaj.

Përdoreni si zbutës flokësh në sasi të vogla dhe lëreni të veprojë për 2 minuta. Më pas shpëlajini me ujë si zakonisht.
Aplikoni pak xhel Aloe Vera në zonën ku keni lëkurë të irrituar për ta qetësuar atë në vetëm pak kohë.

Trajton puçrrat, duke minimizuar inflamacionin dhe i trajton ato në një periudhë afatshkurtër.
Trajton psoriasin, ekzemën, herpesin dhe shqetësime të tjera të lëkurës, sepse xheli i saj mund të depërtojë në shtresa të shumta të lëkurës.

Lufton ftohjen dhe gripin për shkak të sasisë së madhe të mineraleve, vitaminave, aminoacideve dhe enzimeve që përmirësojnë sistemin imunitar.
Shëron djegien nga dielli për shkak të vetive antiseptike.

Përdoreni atë si një zbutës lëkure për forcimin e indeve të lëkurës dhe sigurimin e qelizave me oksigjen.

E ngjashme:  Ja përgjigjja e pyetjes së lashtë: Përse femrat shkojnë në WC në çift apo në grupe të vogla?!
REKLAMË

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here