SHPËRNDAJE
loading...

Një pjesë e fakultetit të Filologjisë dhe të atij të FSHMN-së, është përfshirë pasditen e sotme nga një zjarri që dyshohet të jetë shkaktuar nga kontinieret e mbeturinave që janë afër me objektin.

Zjari i madh ka përfshirë tri katet e këtij objekti, ndërsa për shuarjen e tij në vendin e ngjarjes u angazhuan më shumë se 10 zjarrfikës.

Sipas dëshmitarëve zjarri është shkaktuar për shkak se profesorët dhe studentët i hedhin cigaret nga lartë, madje sipas tyre kjo gjë nuk është hera e parë.

“Kemi kësi raste të shumta jo vetëm kësaj radhe por edhe herëve të tjera janë djegur kontinierët për shkak se profesorët dhe studentët hedhin cigaret nga lartë”, ka thënë një dëshmitar për Insajderin.

E ngjashme:  Koci: Mandati i EULEX'it duhet të zgjatet
REKLAMË

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here