SHPËRNDAJE
loading...

Markcuz Rangel kishte dalë për peshkim, por këtë herë ai është surprizuar me atë që ka zënë grepi i tij. Burri nga Teksasi kishte shkuar në një pellg në Batesville raportohet të ketë kapur një bretkosë gjigande.

Lajmi u bë publik nga departamenti i Parkut Wildlife në Texas të cilët konfirmuan se Markcuz Rangel kapi dhe vrau amfibin gjigand javën e kaluar.

Fotot nuk janë të montuara pavarësisht shakasë të Rangel i cili është shprehur se: “Nuk është aq e madhe sa duket. Është një iluzion optik i krijuar nga zgjerimi i bretkosës drejt kamerës, e ngjashme me atë që shihni me peshkatarët që mbajnë peshq për t’i bërë ato të duken më të mëdha.

Por mbetet sërish e madhe me përmasat që ka”. Që nga e marta pasdite, kur Rangel shpërndau imazhet e kapjes së bretkosës gjigante në Facebook, ato janë shpërndarë mbi 260.000 herë.

E ngjashme:  Stjuardesa shqiptare, një ndër më të bukurat në botë (Foto)
REKLAMË

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here